Najważniejsze akcesoria do wykonywania manicure

Zabiegi manicure i pedicure są podstawowymi usługami w ofercie salonów kosmetycznych. Otwierając salon, na pewno warto wyposażyć go w akcesoria pozwalające na wykonywanie manicure. W dzisiejszym artykule przedstawimy listę sprzętu, jaki jest niezbędny w salonie kosmetycznym oferującym usługę manicure.

Obcinaczka, cążki i pilniczki do paznokci

Kluczowym elementem manicure jest prawidłowe przygotowanie paznokci do zabiegu. Profesjonalne obcinaczki pozwalają skrócić i wyrównać paznokcie do pożądanej długości. Kolejnym elementem niezbędnym do przygotowania powierzchni paznokci są pilniki o rozmaitym kształcie, grubości i gradacji. Te proste w budowie akcesoria pozwalają uzyskiwać różne kształty płytki. Wśród najczęściej wykonywanych są szpic, kwadrat oraz migdałek. Gradacja pilników waha się pomiędzy 80 a 500. Pamiętaj, że im wyższa gradacja pilnika, tym bardziej jest on delikatny. Pilniki o najniższej gradacji działają jak papier ścierny. Pilniczki mogą być wykonywane z metalu (do twardych paznokci), papieru oraz szkła. Szklane pilniczki są uważane za najbardziej delikatne.

Uzupełnieniem takiego zestawu powinny być także cążki do skórek, które pozwalają na ich sprawne wycięcie. Do usuwania skórek przydadzą się także drewniane patyczki, kopytko, radełko oraz dłutko do skórek. Kupując akcesoria do manicure, nie zapomnij także o gąbeczkach do przemywania paznokci. Czyszczenie paznokci najlepiej przeprowadzić używając specjalnej szczoteczki.

Frezarka do paznokci

Frezarka jest wykorzystywana przede wszystkim podczas robienia paznokci żelowych lub akrylowych. Używając frezarki, można nadać paznokciom pożądany kształt. Frezarka jest także wykorzystywana do klasycznego pedicure i manicure. Co ciekawe dzięki frezarce możesz także usunąć zrogowaciały naskórek nagromadzony wokół paznokci. Frezy do omawianego urządzenia najczęściej mają kształt szpicy, cylindra, walca lub stożka. Przeważnie wykonywane są ze stopu różnych metali oraz obsypek diamentowo-szafirowych.

Polerka do paznokci

Polerka, nazywana inaczej blokiem polerskim, jest używana bezpośrednio na płytkę paznokcia. Jej zadaniem jest nadanie połysku i uzyskanie delikatnej, gładkiej powierzchni paznokcia. Po przetarciu paznokcia blokiem polerskim nakładanie lakierów nabłyszczających stanie się niepotrzebne. Użycie bloku polerskiego przed nałożeniem lakieru sprawi, że wydłuży się trwałość naniesionego lakieru. Nieco bardziej zaawansowaną alternatywą dla bloku polerskiego są specjalne szczoteczki z uchwytem. Dla wielu osób właśnie szczoteczka jest wygodniejsza w użytkowaniu.

Wybierając sprzęt do manicure, koniecznie zwróć uwagę na akcesoria Victoria Vynn. Na stronie sklepu Ileopard znajdziesz duży wybór akcesoriów tej znanej, amerykańskiej marki. Wśród nich na uwagę zasługują formy do przedłużania paznokci, pędzle do żelu, magnesy do zdobień i wiele innych. Zakup tych akcesoriów pozwala zaoferować usługi dostosowane do potrzeb klienta.

Prowadząc salon kosmetyczny, warto zadbać o kompleksowość oraz wysoką jakość oferowanych usług. Na stronie sklep.ileopard.pl dostępny jest szeroki asortyment produktów, które pozwalają kompleksowo wyposażyć salon kosmetyczny. Obok narzędzi i kosmetyków sklep Ileopard oferuje fotele i łóżka kosmetyczne oraz stoliki i meble do poczekalni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here