olej

Coraz więcej osób zaczyna rozumieć, że zdrowa żywność to nie tylko chwyt marketingowy mający na celu zwiększenie sprzedaży. Naturalne produkty naprawdę znacząco różnią się od swoich produkowanych masowo odpowiedników. Do takiej superżywności z całą pewnością można zaliczyć oleje tłoczone na zimno. Sprawdź, dlaczego warto włączyć je do swojej codziennej diety.

Skarbnica cennych składników odżywczych

W zabieganym świecie dostarczenie organizmowi niezbędnych witamin, minerałów i innych elementów może być niemałym wyzwaniem. Z pomocą mogą przyjść naturalne oleje, dzięki którym można w prosty sposób zapewnić sobie codzienną dawkę ważnych składników odżywczych. Można przykładowo sięgnąć po olej z czarnuszki tłoczony na zimno, który wyróżnia się wysoką zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Tak duża ilość cennych składników jest możliwa właśnie dzięki procesowi tłoczenia na zimno. Oleje nie są poddawane wysokim temperaturom, dzięki czemu możliwe jest zachowanie prozdrowotnych właściwości wielu minerałów i witamin. Popularne produkty rafinowane są natomiast oczyszczane i rafinowane w bardzo wysokich temperaturach, co powoduje wyjałowienie oleju i niemalże całkowitą utratę wartości odżywczej.

Brak sztucznych dodatków

Sporą zaletą naturalnych olejów jest brak w składzie tzw. chemii. Produkty w olejarni Oleoteka nie są wzbogacane żadnymi sztucznymi dodatkami, barwnikami, ulepszaczami smaku czy też konserwantami. Uzyskiwany podczas tłoczenia na zimno olej jest w pełni naturalny, dlatego jest bezpieczny dla organizmu i w większości przypadków może być podawany nawet dzieciom, osobom z wrażliwym żołądkiem czy też alergikom.

Warto pamiętać, że obecność sztucznych składników nie pozostaje bez wpływu na organizm człowieka, dlatego warto sięgać po naturalne produkty, jeśli istnieje taka możliwość. Dodanie tłoczonego na zimno oleju słonecznikowego do sałatki jest znacznie zdrowszym rozwiązaniem niż skropienie warzyw produktem rafinowanym. Chemia w żywności może powodować dolegliwości żołądkowe, a nawet prowadzić do wystąpienia nowotworów.

Pozytywny wpływ na zdrowie i urodę

Tłoczenie w temperaturach nieprzekraczających 35-40 stopni Celsjusza pozwala na zachowanie cennych składników odżywczych oraz ich właściwości. W ten sposób można w pełni korzystać z dobroczynnego wpływu specyfików z Oleoteki, które przy regularnym stosowaniu mogą znacząco poprawić ogólną kondycję organizmu. Naturalne oleje mogą m.in. łagodzić dolegliwości żołądkowe, regulować poziom cholesterolu czy też wzmacniać odporność.

Wiele osób sięga po tłoczone na zimno produkty nie tylko w kuchni. Fanki naturalnych kosmetyków wykorzystują oleje do zabiegów poprawiających stan włosów, skóry i paznokci. Kluczem do zdrowego wyglądu jest wysoka zawartość witaminy E, która jest uważana za sekretny składnik młodości. Zewnętrzne stosowanie może również sprawdzić się w przypadku wielu chorób skórnych i problemów z niedoskonałościami cery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here