Warzywa są podstawą zdrowego odchudzania
fot. Pixabay.com

Jak odchudzać się, aby zrzucanie kilogramów było skuteczne? Jakich zasad przestrzegać? Czego unikać? Na co można, a nawet trzeba sobie pozwolić podczas odchudzania? Jesteście ciekawi odpowiedzi na te pytania? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Przeczytaj też: http://www.e-stawiamnazdrowie.pl/jak-sie-odchudzac-praktyczne-porady/

Czego nie robić, gdy się odchudzamy

Przede wszystkim musimy zapomnieć o głodzeniu się i drastycznych dietach. Przyniosą one nam więcej szkody niż pożytku. Mogą poważnie nadwyrężyć nasz organizm i doprowadzić do chorób, z którymi będziemy zmagać się nawet do końca życia. Podobnie z monodietami. Nie powinny one trwać dłużej niż dwa, trzy dni. Zamiast szybkiego tracenia kilogramów, narazicie się na szybkie tracenie niezbędnych do życia składników odżywczych, witamin, pierwiastków i minerałów. A to może Wam bardzo zaszkodzić i wywołać zupełnie nieoczekiwane reakcje organizmu.

Co robić, gdy się odchudzamy?

Po pierwsze ustal plan. Zastanów się po co i dlaczego, chcesz zrzucić wagę, ile kilogramów chcesz stracić, w jakim czasie chcesz to osiągnąć. Przed rozpoczęciem procesu odchudzania możesz przyzwyczaić organizm do tego, że coś będzie się zmieniać w jego odżywianiu. Zrezygnuj więc w tym czasie ze słodyczy, fast foodów, słodkich napojów gazowanych.

Ponadto mając na uwadze fakt, że zmiany w żywieniu nie tylko zlikwidują zbędne kilogramy, ale też usprawnią pracę naszego układu trawiennego, warto przestrzegać najważniejszych zasad zdrowego odchudzania:

  • Jedz 5 posiłków dziennie – trzy główne (śniadanie, obiad i kolacja), dwa uzupełniające (drugie śniadanie, podwieczorek).
  • Posiłki spożywaj regularnie, mniej więcej o tych samych porach codziennie.
  • Porcje powinny być niewielkie, ale sycące.
  • Zwiększ ilość warzyw na talerzu.
  • Zamień węglowodany proste na złożone – szukaj ich w pełnoziarnistym pieczywie, mąkach i makaronie.
  • Wprowadź do jadłospisu zdrowe tłuszcze z grupy Omega 3 i 6 – szukaj ich przede wszystkim w rybach i owocach morza.
  • Nie zapominaj o drogocennym białku – drób, jaja, nabiał są bardzo wskazane.
  • Chrom, magnez i cynk pomogą w przyspieszeniu przemiany materii i szybszym spalaniu tkanki tłuszczowej. Dostarczaj tych pierwiastków do organizmu wraz z pożywieniem.
  • Dbaj o prawidłowy poziom witaminy C i witamin z grupy B.

Jedno jest pewne – do odchudzania trzeba podchodzić z głową, tylko wtedy ma szansę powodzenia.

Zobacz też: http://www.witalnamama.pl/przyczyny-i-objawy-chorob-wzroku-u-osob-doroslych/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here