Staw kolanowy - urazy, leczenie.

Hemoroidy zewnętrzne nazywane są dość często hemoroidami wypadającymi – ta ich druga nazwa wzięła się oczywiście z ich umiejscowienia oraz specyficznej struktury. Lekarze określają je również specjalistyczną nazwą stosowaną w branży medycznej, czyli zewnętrznymi żylakami odbytu. Przypadłość ta wszystkim powinna być znana, jednakże trudności związane z jej leczeniem wynikają z tego, że o wiele częściej ludzie chorują na hemoroidy wewnętrzne. Czym zatem różnią się one od tych zewnętrznych? Tego trzeba się po prostu dowiedzieć, aby jednocześnie odpowiedzieć sobie na pytanie – co na hemoroidy zewnętrzne zadziała najlepiej i najszybciej. W przypadku tej choroby objawy są oczywiście łatwe do dostrzeżenia i raczej nikt nie jest w stanie żyć z nimi przez dłuższy czas, kompletnie nie przejmując się niepokojącymi sygnałami swojego organizmu. Głównym symptomem hemoroidów zewnętrznych jest po prostu ból. Czasem jest on słabszy, innym razem trochę mocniejszy, ale nie da się go uśmierzyć nawet najsilniejszymi tabletkami przepisywanymi bez recepty i jest to jego najpoważniejsza wada. Ból odczuwalny jest zresztą dosłownie bez przerwy i to właśnie sprawia, że o hemoroidach zewnętrznych po prostu nie da się zapomnieć. Człowiek odczuwa je na każdym kroku i ostatecznie decyduje się na to, by raz na zawsze się ich pozbyć – wyleczyć swoją chorobę i usunąć przyczynę bezustannie pogarszającej się jakości codziennego życia. Jak zatem to zrobić? Czy środki bez recepty mogą zadziałać na hemoroidy zewnętrzne skutecznie, czy jednak niezbędne okaże się sięgnięcie po specjalistyczne preparaty farmakologiczne, które może przepisać wyłącznie lekarz?

Tak jak już wspomnieliśmy, hemoroidy zewnętrzne bywają różnie nazywane. Dla samego pacjenta nazewnictwo nie ma jednak żadnego znaczenia – on chce po prostu dowiedzieć się, co przyczyniło się do wystąpienia u niego takiej a nie innej dolegliwości i pragnie zwalczyć tą główną przyczynę, jednocześnie pokonując wszystkie nieprzyjemne objawy choroby. A są one bardzo bolesne i uprzykrzają poważnie całe życie. Osoby, u których dojdzie do rozwinięcia się hemoroidów zewnętrznych, zazwyczaj narzekają po prostu na silny ból, który odczuwalny jest w okolicach samego odbytu lub w jego wnętrzu. Jeżeli leczenie nie zostanie odpowiednio wcześnie podjęte, zwykle dochodzi do powstania stanu zapalnego, który intensyfikuje ból i zwiększa jego odczuwalność. Kolejnym objawem hemoroidów zewnętrznych może być obrzęk ciało. Łatwo można go dostrzec, chociażby podczas brania codziennych pryszniców czy kąpieli – skóra wokół odbytu staje się zgrubiała i nabrzmiała, co także zwiększa jej wrażliwość na dotyk. Niejednokrotnie dochodzi również do krwawień. Krew może występować w masie kałowej lub pojawiać się na papierze toaletowym po wypróżnieniu się. Skóra wokół odbytu zaczyna też swędzieć, a jeśli objaw ten zaostrza się, człowiek czasami zupełnie nieświadomie zaczyna się drapać, a to oczywiście tylko pogarsza jego stan. Same guzki nie są łatwe do dostrzeżenia gołym okiem. Ich specyficzne umiejscowienie nie pozwala do nich dotrzeć, dlatego też aby móc się im przyjrzeć, najlepiej spróbować poobserwować swoje ciało przed lustrem, odwracając się do niego tyłem. Jeżeli okaże się, że wokół odbytu rzeczywiście pojawiły się większe guzki, które dodatkowo przyjęły kolor czerwony lub ciemno-fioletowy, jest to wyraźny sygnał świadczący o rzeczywistym zachorowaniu na hemoroidy zewnętrzne odbytu.

Zanim ktokolwiek sprawdzi, co na hemoroidy zewnętrzne sprawdza się najlepiej, powinien uświadomić sobie jedną bardzo ważną rzecz – takiej choroby nie można nigdy bagatelizować, bo nieleczona będzie bardzo szybko się rozwijać. Hemoroidy zaczną ulegać przekształceniu. Wraz z upływem czasu będą zmieniać swój kształt i wywoływać coraz to boleśniejsze objawy. Guzki zaczną się powiększać. Chory będzie mógł je już wyczuć palcem dłoni, odczuwając również coraz silniejsze i częstsze bóle oraz mocny świąd. Nasilające się bez przerwy dolegliwości znacznie uprzykrzą mu życie. Na każdym kroku będą sprawiać ogromny dyskomfort, który może nie mijać nawet po zażyciu środków przeciwbólowych. Już nawet najzwyklejsze i najprostsze czynności, takie jak siedzenie, stanie czy chodzenie, staną się niemałym wyzwaniem. Dostrzegając u siebie tego rodzaju objawy, trzeba po prostu zająć się samą chorobą i jak najszybciej pójść z nią na wojnę. Właściwe leczenie może dać bardzo szybkie i dobre efekty. Trzeba tylko się na nie zdecydować, zamiast cały czas narzekać i dalej trwać w jednym miejscu.

Co na hemoroidy zewnętrzne polecają więc sami lekarze oraz osoby, którym udało się już pozbyć tej choroby? Oczywiście najlepszym działaniem wykazałyby się tutaj specjalistyczne środki farmakologiczne, przepisywane na receptę, jednakże mało kto sięga po nie od razu, gdy tylko dostrzeże u siebie pierwsze objawy tej choroby. Jest ona na tyle krępująca i wstydliwa, że większość ludzi woli ją leczyć na własną rękę – chociażby kosztem swojego zdrowia czy pieniędzy. Niby takie domowe leczenie nie jest w stu procentach efektywne, ale jeśli choroba nie zdążyła się jeszcze w pełni rozwinąć, a jej objawy nie są aż tak bardzo zaostrzone i intensywne, można oczywiście spróbować ją zwalczyć domowymi i prostymi metodami. Bardzo ważnym krokiem będzie tutaj zmiana codziennej diety. Powinna być ona wypełniona różnymi źródłami błonnika pokarmowego, który oczyści jelita i ureguluje proces wypróżniania się, zapobiegając zaparciom. Przyjmując zwiększone dawki błonnika, należy pamiętać jednocześnie o wypijaniu odpowiedniej ilości wody – nawet dwa litry mogą tutaj nie wystarczyć, dlatego lepiej trzymać się dawki wynoszącej trzy litry płynów dziennie. Można także sięgać po apteczne środki przeciwbólowe, które na pewno umiejętnie złagodzą bóle odbytu.

W domowym leczeniu warto też uwzględnić środki kupowane w aptekach. Niektóre z nich sprzedawane są bez recepty, a i tak dają wspaniałe rezultaty. Najlepsze z nich to: czopki oraz łagodzące maści. Powinno się je stosować tak długo, aż objawy całkowicie nie znikną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here