Stomatolog

Wizyta u stomatologa wielu kojarzy się z bólem, długimi terminami i nieprofesjonalną obsługą. Możliwe jednak, że te skojarzenia są efektem wyboru niewłaściwego gabinetu. Jak wybrać ten najlepszy? Na początek warto zastanowić się, czy lepszy będzie prywatny gabinet stomatologiczny, czy gabinet na NFZ.

Wolelibyśmy nie płacić, ale…

Jeszcze do niedawna prywatne gabinety stomatologiczne kojarzyły się z luksusem. I nic w tym dziwnego, bo nie ma chyba osoby, która wolałaby za coś nie płacić, niż płacić. Dużym problemem jest jednak to, że gabinet stomatologiczny na NFZ oferuje tylko część zabiegów i to w ramach pewnych ograniczeń. Oznacza to, że jeśli dany przypadek nie mieści się w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, pacjent może liczyć jedynie na ekstrakcję zęba, czyli… wyrwanie. A na to decydujemy się coraz rzadziej, bo zdrowe zęby stały się oznaką zadbania o siebie czy nawet symbolem sukcesu.

Gabinety prywatne kupują nas ofertą

O tym, jak bardzo ograniczone są oferty leczenia na NFZ, świadczy przykład leczenia kanałowego. Na pełną refundację możemy liczyć tylko wtedy, gdy endodoncji wymagają zęby od jedynki do trójki. W pozostałych przypadkach musimy zapłacić lub wybrać ekstrakcję.

Tymczasem w gabinecie prywatnym rzadko dochodzi do takiej sytuacji, że jedynym wyjściem jest ekstrakcja. Dzięki nowoczesnym narzędziom lekarze są w stanie dobrać taką formę leczenia, która pozwoli uratować ząb i zapewni zdrowy uśmiech na długo. A nawet jeśli do ekstrakcji dojść musi, pacjent może od razu skorzystać z usług implantologii, jak to ma miejsce w przypadku gabinetu stomatologicznego w Warszawie – ZILI Clinic. Oznacza to, że poważny problem mija dość szybko. Tymczasem na implant na NFZ trzeba czekać miesiącami, a wcześniej oczywiście ekstrakcja (być może niekonieczna).

Leczenie bez bólu

Jak przyznaje zespół pracujący w gabinecie stomatologicznym na Białołęce, osoby panicznie bojące się wizyty u lekarza najbardziej obawiają się… bólu. Zwykle wynika to z faktu, że dawniej doświadczyły bolesnego leczenia w gabinecie na NFZ. Często bez znieczulenia.

I to kolejny powód, który przekonuje Polaków do prywatnych gabinetów stomatologicznych. Pacjenci na wizycie w takim miejscu zawsze mogą liczyć na znieczulenie, które działa i które zapewnia im maksimum komfortu.

Wizyta na NFZ nie ma sensu? Niekoniecznie

Ogólne stanowisko lekarzy jest jedno. Z leczenia na NFZ nie należy rezygnować, jeśli chodzi o niewielkie problemy lub po prostu o wizytę kontrolną. Natomiast kiedy chodzi poważne problemy, trudne leczenie lub np. o estetyzację zębów, warto wybrać prywatne gabinety. Wspomniany gabinet stomatologiczny w Warszawie podkreśla też, że na prywatnej wizycie można się spodziewać wyższej jakości obsługi, a to również ważne, kiedy chodzi o nasz komfort.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here