Szybkie testy antygenowe i PCR na obecność COVID 19

Podczas aktualnej sytuacji pandemicznej na świecie testy na obecność koronawirusa w organizmie to jeden ze stałych elementów naszego  funkcjonowania. Wynik testu uzależnia uczestnictwo w wydarzeniach kulturowych i społecznych,  wpływa na możliwość przemieszczania się oraz czas kwarantanny. Jeżeli potrzebujesz wykonać test antygenowy lub PCR polecamy skorzystać z usług naszej klinki.

Testy antygenowe 

Testy antygenowe w Pro Medical Clinic i Legnicy wykonujemy od poniedziałku do piątku oraz w każdą sobotę po wcześniejszej rezerwacji terminu. Zapewniamy całkowite bezpieczeństwo podczas pobierania wymazu, zachowując wszystkie środki ostrożności i całkowita sterylność.

Szybki antygenowy zalecany jest dla osób z podejrzeniem zakażenia COVID-19 w ciągu siedmiu dni od wystąpienia objawów, do których zalicza się przede wszystkim kaszel, gorączkę, ogólne osłabienie oraz utratę węchu. Warto wykonać test również w przypadku bliskiego kontaktu z osobą, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Koszt wykonania takiego testu wynosi 150 zł a wynik otrzymywany jest po kilkunastu minutach.

Test PCR

Aby zminimalizować ryzyko otrzymania wyników fałszywie pozytywnych, warto sięgnąć po test PCR, który charakteryzuje się wysoką czułością i wysokim prawdopodobieństwem prawidłowego wykrycia osób chorych. Wymaz wykonywany jest z nosa lub z gardła przez wykwalifikowanego w tym kierunku specjalistę, przez co Test ten jest bezbolesny i bezinwazyjny.

Testy PCR Legnica i Lubin – od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 14.00 oraz w sobotę od 9.00 do 13.00. Koszt wykonania testu to 350zł a na wynik oczekuje się do 24 godzin od momentu wykonania wymazu (wynika to z konieczności wysłania próbki do specjalistycznego laboratorium)

Oba testy są więc rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia, a ich wyniki stanowią podstawę do wykazania czy jesteśmy zakażeni. Pozytywny test PCR wymagany może być jednak według aktualnych przepisów w przypadku wielu podróży zagranicznych (w zależności od obostrzeń wprowadzonych w danym kraju). Niezbędny jest także, w przypadku przyjmowania pacjentów na oddziały szpitalne.

Zapraszamy do naszej kliniki Pro Medical i skorzystania z oferty leczniczych zabiegów odbudowy biologicznej z wykorzystaniem najbardziej skutecznych metod regeneracji ciała potwierdzonych badaniami. Nasz oddziały w Legnicy i Lubinie zapewniają pełen komfort i bezpieczeństwo oferowanych usług. Nasze zabiegi nastawione są  na kompletną naprawę układu nerwowego, oddechowego i krwionośnego, zarówno u osób z przewlekłymi chorobami, jak i tych pragnących profilaktycznie zadbać o swoje zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here