Wózek, wanienka i pieluchy

Każda kobieta dokładnie planująca ciążę zastanawia się co zrobić, by zauważyć wczesne objawy ciąży przed miesiączką. Zastanówmy się, czy to w ogóle możliwe. W końcu od zapłonienia do miesiączki mijają tylko nawet niecałe dwa tygodnie. Czy kobieta jest w stanie wykryć wczesne objawy ciąży przed miesiączką? Z medycznego punktu widzenia jest to mało możliwe, ale fora internetowe poświęcone tej tematyce dowodzą, że zdarzają się przypadki potwierdzające taką możliwość.

Kiedy następuje zapłodnienie? Teoretycznie dzieje się to na 14 dni przed spodziewaną miesiączką. Czyli krótko mówiąc, kobieta musi być w fazie dni płodnych. Czy występuje owulacja, bo tak fachowo nazywa się szczyt dni płodnych, umożliwiających zapłodnienie, warto potwierdzić testem owulacyjnym lub monitoringiem u lekarza specjalisty- ginekologa. Tylko dokładna znajomość cyklu miesięcznego pozwoli na sukces w postaci zapłodnienia. No dobrze, owulacja była, stosunek był, co dalej? Nie pozostało nam nic innego jak czekać. Około 6 dnia po prawidłowym zapłodnieniu następuje zagnieżdżenie zarodka. To właśnie może wzbudzić nasze podejrzenia, jeśli chcemy wiedzieć jakie są i czy w ogóle są wczesne objawy ciąży przed miesiączką. Częstym objawem zagnieżdżenia jest ból w okolicy jajników. Nierzadko pojawia się lekkie, bladoróżowe krwawienie, ale powinno być bardzo skąpe. przypominać plamienie. Zagnieżdżenie się zarodka powoduje wzrost temperatury ciała kobiety która wkrótce powita na świecie potomstwo. Zagnieżdżenie jest równoznaczne również z tym, że rozpoczyna się produkcja hormonu ciążowego- gonadotropiny kosmówkowej. Już po tym, możemy wykonać badanie z krwi, jednak najlepiej zrobić to około 10 dnia po owulacji. Tylko wtedy da na najpewniejszy wynik. Zagnieżdżenie zarodka to również objaw, który może dać do myślenia. Jeśli dokładnie obserwujemy swoje ciało, mamy szanse na bardzo szybkie wykrycie stanu błogosławionego.

Kobiety mają bardzo silną intuicję i wykrycie im wczesnej ciąży może przyjść bardzo łatwo. Bardzo delikatny ból piersi może również wskazać na ciąże, jednak nie jest jednoznacznym objawem, ponieważ wiele kobiet skarży się na ból piersi przed menstruacją. Warto wsłuchiwać się w kobiecy organizm, jeśli bardzo zależy nam na wykryciu wczesnej ciąży. Niektóre kobiety obciążone są mutacjami genetycznymi i w ich przypadku szybka reakcja pozwoli na utrzymanie ciąży. Powodem chęci szybkiego dowiedzenia się o zostaniu mamą jest tez to, że wiele kobiet spożywa silne leki, a konieczne jest ich odstawienie w ciąży. Na pewno powodem jest też palenie papierosów czy spożywanie alkoholu. Każda mama chce chronić swoje dziecko już od najwcześniejszych chwil.

Wczesne objawy ciąży przed miesiączką to bardzo kwestia sporna, bowiem nie mają one potwierdzenia naukowego. Bardzo często mówi się o sile kobiecego umysłu, że jest bardzo sugestywny i potrafi wmówić sobie objawy, w tym najczęściej objawy ciążowe. Jako kobieta potrafię to zrozumieć, chęć posiadania maluszka bywa ogromna i potrafi być największym spełnieniem marzeń każdej kobiety planującej zajście w ciąże.

Jeżeli jest to również nasze marzenie i z jakichś powodów chcemy o tym wiedzieć jak najszybciej to warto dokładnie zapoznać się z cyklem miesięcznym. Warto znać przybliżony termin dni płodnych i owulacji i wykorzystać go aktywnie z partnerem. Najefektywniejsze są stosunki, co drugi dzień. Od owulacji do miesiączki już krótka droga. Uzbrójmy się w cierpliwość. Tylko spokój zapewni nam bezpieczne czekanie do dnia spodziewanej miesiączki, a co za tym idzie, będzie możliwość wykonania testu ciążowego. Jest to o tyle ważne, że wcześniej test może hormonu ciążowego nie wykryć.W dzień spodziewanego okresu warto wykonać jak najczulszy test, by nie zostawiał on złudnej nadziei. W aptece, farmaceutka z pewnością nam doradzi, który będzie najkorzystniejszym zakupem.

Właśnie zakończyłaś menstruację? Nowy cykl to nowe szanse! Już dziś zakup zestaw testów owulacyjnych. Wykonuj je, do czasu, aż kreski na nich będą równie intensywnie czerwone. To znak, że możemy działać! Niestety na tym koniec naszej roli w temacie zapłodnienia. Również nie istnieje żaden inny sposób by wykryć wczesne objawy ciąży przed miesiączką. Jeśli bardzo nam zależy, skorzystajmy z powyższych rad już od zakończenia się poprzedniej miesiączki.

Wczesne objawy ciąży przed miesiączką to bardzo ważny aspekt planowania powiększenia rodziny. Warto skorzystać ze wszystkich dostępnych metod sprawdzania czy doszło do zapłodnienia. Pamiętajmy jednak, że jeśli nie możemy doszukać się objawów, nie oznacza to, że się nie udało. Organizm każdej kobiety jest inny, reaguje inaczej i inaczej też rozwija się w nim płód. Póki nie ma miesiączki, jest nadzieja. Powtarzam to każdej kobiecie, która poddaje się na starcie, jeszcze przed miesiączką. Nie każda z nas będzie wykryć kilkudniową ciąże. Pamiętajmy o tym, negatywne nastawienie nie pomaga. Planujmy z myślą, co będzie to będzie. Tylko bezstresowe planowanie rodziny pozwoli cieszyć się szybkim efektem w postaci rosnącego brzucha. Od rozwijającego się tam płodu oczywiście.

Nie denerwuj się, jeśli nie wystąpiło u Ciebie plamienie implantacyjne, nie bolą Cię piersi. Ten okres z pewnością jeszcze przed Tobą. Nie poddawaj się w walce o bycie mamą! Nadzieja to podstawa i umiera ostatnia. O tym przecież wszyscy doskonale wiemy, więc wcielmy to motto w życie. Organizm kobiety bywa nieprzewidywalny i potrafi płatać figle. Może się okazać, że plamienie śródcykliczne nie oznacza zagnieżdżenia zarodka i analogicznie, jeśli nie występuje żadna różowa wydzielina, nie znaczy to, że cykl stracony.

Wczesne objawy ciąży przed miesiączką są jak najbardziej do wykrycia. Wystarczy dokładnie wsłuchać się we własny organizm, prowadzić dokumentację wyników testów owulacyjnych, wykresy temperatury ciała mierzonej co dzień, rano. Tyko te działania pozwolą cieszyć się szybkim wykryciem ciąży i tym samym okres radości ze staniu błogosławionego będzie dłuższy. Wspaniały okres przed Tobą, nie czekaj z działaniami w tym temacie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here