8 tydzień ciąży

Ciąża wiąże się z wieloma dolegliwościami, ale jest też czasem pełnym nadziei i dobrych myśli. Pojawienie się na świecie dziecka determinuje nas do działania. Mamy wtedy mnóstwo energii i zapału do pracy. Nawet jeśli jest to ciąża z zaskoczenia, warto potraktować ją jako możliwość rozpoczęcia w życiu nowego etapu. Może być to czas wielkiej mentalnej przemiany.

Kobiety zwykle szybko zaczynają rozumieć, że są w ciąży. Najczęściej kiedy spóźnia się miesiączka, okazuje się, że po kilku dniach robią test ciążowy, który daje pozytywny wynik. Zwykle około 6 tygodnia ciąży dowiadujemy się o naszym błogosławionym stanie. 8 tydzień ciąży to ciągle I trymestr i moment, kiedy trzeba jeszcze na siebie uważać. Właściwie najlepiej przez okres całej ciąży pilnie obserwować sygnały, które daje nam ciało.

w I trymetrze może się zdarzyć poronienie, często jest ono niezależne od stylu życia jaki prowadzi kobieta, organizm pozbywa się w ten sposób wadliwego płodu, który gdyby przetrwał, mógłby być bardzo chory. Natura sama porządkuje wiele spraw. Zrozumienie tego, pozwala pogodzić się z faktem poronienia. Jeśli kobieta bardzo pragnie dziecka może być jej ogromnie ciężko z faktem, że nie może utrzymać ciąży. Uczucia macierzyńskie są bardzo silne i ciężko je zahamować, są też naturalnymi emocjami, które pozwalają jej okazywać dziecku miłość.

Ciąża i poród jest naturalnym stanem i nie oznacza, że trzeba zrezygnować z normalnego trybu życia. Warto jednak pamiętać o tym, żeby nie dźwigać i zdrowo się odżywiać. Warto uprawiać jakiś rodzaj sportu, o ile oczywiście nasz lekarz nam to zaleca. Z pewnych ćwiczeń trzeba zrezygnować, bo mogłyby się negatywnie odbić na naszym zdrowiu i zdrowiu dziecka. Kiedy zaczyna się II trymestr, zaczynamy czuć ruchy dziecka, mogą być one bardzo intensywne, ustąpią pod koniec ciąży, kiedy maluch będzie miał miejsca do skakania, bo będzie coraz większy.

Pod koniec ciąży dziecko waży około 3 kg. Jest to prawidłowa waga. Mamy się niepokoją, kiedy ich ciąża jest mała i kiedy przychodzi czas rozwiązania okazuje się, że dziecko waży około 2 kg. Może być to spowodowane wieloma czynnikami. Może być to niegroźny objaw i po pojawieniu się na świecie maluch szybko zacznie przybierać na wadze i dogoni swoich rówieśników.

Większe problemy może generować urodzenie się wcześniaka. Zwykle są to maluszki, które rodzą się w 7 lub 8 miesiącu. Mogą ważyć dużo mniej niż 2 kg, a widok ich maleńkich, właściwie miniaturowych ciałek, wzbudza wiele emocji, nawet u osób postronnych. Każda matka bardzo przeżywa rozwój swojego dziecka i chce, żeby czuło się ono jak najlepiej oraz żeby jego życiu nic nie zagrażało.

Czas ciąży dla niektórych kobiet jest sporym wyzwaniem, nie lubią momentu, kiedy rośnie im brzuch i nie mogą wmieścić się w swoje ulubione ubrania. Faktycznie, może być to kłopotliwe i utrudniać codzienne funkcjonowanie. Zwłaszcza, jeśli brzuch jest duży, trudniej się nachylać. Nawet zwykłe nałożenie skarpetek, może sprawiać pewne kłopoty.

Niektóre kobiety z upodobaniem śledzą kalendarz ciąży, który opisuje cotygodniowy rozwój malucha. Mogą się z niego dowiedzieć, kiedy ich dziecko zaczyna słyszeć, kiedy reaguje na emocje, jakie jego narządy są już w pełni rozwinięte. Ciąża naprawdę może być czasem pełnym ekscytujących momentów. Przysparza ich również późniejsze wychowywanie dziecka. Dobrze jest mieć pozytywne nastawienia i przygotować się na różne momenty w życiu. Pojawienie się na świecie potomka, może się okazać prawdziwą szkołą i treningiem naszych mocnych i słabych stron. Dzieci do granic możliwości testują naszą cierpliwość. Nie wiedzą o tym, że ich zachowanie, może odbijać się na rodzicu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie.

Warto poczytać poradniki, ale nie odnosić się do wiedzy w niech zawartej bezkrytycznie. Trzeba pamiętać, że piszą je ludzie, więc mogą zdarzać się w nich błędne założenia wychowawcze, które mogą działać, wobec większości dzieci, ale metody w nich opisane mogą nie pomóc naszym pociechom.

Trzeba dużo zdrowego rozsądku, żeby nie zrobić emocjonalnej krzywdy dzieciom. Niektórzy rodzice są nadopiekuńczy i bardzo poważnie podchodzą do tematu opieki nad dziećmi. Kiedy dzieci są małe, ma to swoje uzasadnienie, ale kiedy rosną, warto dawać im coraz większą miarę swobody. Oczywiście trzeba robić to stopniowo i pozwalać dziecku na tyle, ile jest to rozsądne.

Trzeba jednak z przykrością stwierdzić, że rośnie nam pokolenie ludzi niezaradnych. Wiele z nich ma dobre warunki do rozwoju, ale nie są samodzielne. Nie potrafią załatwić podstawowych spraw, dotyczących życia codziennego. Taki nastolatek może być samolubny, myśli tylko o sobie i ma roszczeniową postawę. Zdarza się, że jest to wynik błędu rodziców, ale nie można zrzucać odpowiedzialności za to tylko na jedną rodzicielską stronę.

Niektóre mamy już podczas ciąży zastanawiają się jakimi będą matkami. Mogą się obawiać, ze będzie im brakować cierpliwości. Szczególnie podczas pierwszej ciąży, kiedy nie wiemy jeszcze co nas czeka, dużo zastanawiamy się nad sprawami, na które do końca nie mamy wpływu.
Kolejne dzieci wychowujemy inaczej. Rodzą się one w innym okresie życia. Matki, które muszą podołać wychowywaniu kilkorga dzieci w podobnym czasie, są bardzo obciążone i często nie mają czasu dla siebie. Wychowywanie dzieci staje się priorytetem, do tego najczęściej trzeba wykonywać pracę zawodową lub spełniać inne obowiązki, związane z domem. Jest to kłopotliwe. Każdy z nas powinien mieć w życiu odpowiedni balans. Nie jest to łatwe, ponieważ przybywa zadań do wykonania i wszyscy uczestniczymy w pędzie.

Niektóre kobiety w ciąży nie rezygnują zbyt wcześnie z pracy zawodowej. Są zdecydowane ją wykonywać jak najdłużej. Warto zastanowić się, czy to dobry pomysł, zwłaszcza pod koniec jej trwania. Przyszła mama powinna się dużo wysypiać i robić to, na co pozwala jej samopoczucie. Wiele więc zależy od rodzaju pracy, jaką wykonuje, jeśli ją lubi i pełni ona ważną część jej życiu, nie ma powodu, żeby z niej rezygnować. Po porodzie pewnie też szybko będzie chciała do niej wrócić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here