Ból pleców

Siedzący tryb życia, niewielka ilość aktywności fizycznej i częste przebywanie w wymuszonej pozycji nie sprzyja kręgosłupowi. Borykanie się z bólami pleców, szyi, karku na co dzień przekłada się to gorszą jakość życia i snu. Jest kilka możliwości walki i zapobiegania tej dolegliwości.

W pierwszej kolejności musisz spróbować zwiększyć ilość ruchu, jakiej się na co dzień poddajesz. Warto wybrać się na zakupy na piechotę, zamiast samochodem. Ponadto ważna jest pozycja, którą przyjmujesz szczególnie siedząc przy biurku. Jeżeli pracujesz w pozycji siedzącej, dobrym pomysłem jest robienie co jakiś czas przerw. W czasie nich przespaceruj się lub wykonaj proste ćwiczenia, takie jak skłony, rozruszanie ramion czy poruszanie głową. Pomyśl też o wymianie materaca na twardszy i o dobraniu odpowiedniej poduszki do spania. Twój kręgosłup będzie ci również wdzięczny za cotygodniowy wypad na basen. Pływanie pozytywnie wpływa na rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych i zmniejszy dolegliwości bólowe.

Jeśli jednak to wszystko nie przyniesie ci ulgi będziesz musiał udać się po pomoc do specjalisty. Możesz wybrać lekarza pierwszego kontaktu lub pomyśleć o wizycie u kręgarza.

Kręgarz to określenie osoby, która zajmuje się leczeniem układu mięśniowo-szkieletowego. Stosuje ona terapię manualną mającą na celu rozluźnienie torebek stawowych i przywrócenie ich prawidłowej ruchomości. Prowadzi to do uwolnienia uciśniętych struktur nerwowo-mięśniowych i ustawienia ich w naturalne, fizjologiczne ułożenie. Kiedy warto udać się do kręgarza? Przede wszystkim wtedy, gdy poszukujesz alternatywy dla farmakologicznych preparatów przeciwbólowych. Regularne wizyty zapewnią ciągły program rehabilitacyjny.

Ponieważ chiropraktyka zaliczana jest do medycyny niekonwencjonalnej przed wizytą warto wypytać kręgarza o kwalifikacje. Unikaj samouków, a wybierz specjalistę, który ma ukończoną fizjoterapię i specjalistyczne szkolenia z zakresu chiropraktyki. Musisz też pamiętać, że wizyty nie będą refundowane. Ceny konsultacji to zwykle koszt ok. 150 zł. Po przeprowadzeniu wywiadu i zdiagnozowaniu problemu terapeuta przedstawi proponowany przebieg terapii i jego całkowity koszt. Zatem jak znaleźć chiropraktyka w swoim mieście? Z pomocą przyjdzie internet. Znajdziesz w nim nie tylko listę gabinetów w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Będziesz mógł także przejrzeć opinie na temat wybranego terapeuty. Duża liczba pozytywnych opinii to znak, że wybrałeś prawdziwego specjalistę.

Zwykle ból pleców nie jest groźną przypadłością i łatwo się go pozbyć wprowadzając zmiany w swój tryb życia. Pamiętaj jednak, że jeśli ból jest uciążliwy i utrzymuje się ponad tydzień powinieneś niezwłocznie udać się do lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here