Ciśnienie przy zawale

Ze względu na coraz szybsze oraz coraz bardziej intensywne tempo życia, w który coraz mnij czasu na sen, relaks oraz odpoczynek, a także wszechobecny stres coraz więcej z nas jest narażonych na występowanie wielu różnych chorób, którym dzięki wykonywaniu odpowiednich badań profilaktycznych oraz prowadzeniu zdrowego i aktywnego trybu życia w wielu przypadkach można zwyczajnie zapobiec. Do takich chorób należą niestety zawały serca- występujące u coraz młodszych osób, nowotwory, choroby sercowo – naczyniowe, cukrzyca oraz otyłość, a także choroby o podłożu psychologicznym których najbardziej niebezpieczna jest nieleczona oraz przyjmująca ciężką postać depresja.
Warto zatem już po trzydziestym roku życia przeprowadzać regularne badania profilaktyczne, które pozwolą wykryć wszelkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego organizmu na tyle wcześnie, że będziemy w stanie je skutecznie wyleczyć – nie dopuszczając przy tym do rozwoju niebezpiecznych – zagrażających naszemu życiu chorób. Najczęstsze badania profilaktyczne to badania kardiologiczne do których należą ekg oraz echo serca lub też usg klatki piersiowej, ponadto warto także poddawać się badaniom gastroskopii oraz kolonoskopii jeżeli dokuczają nam problemy ze strony przewodu pokarmowego oraz jelit, kobietom bezwzględnie zaleca się regularne badania mammograficzne oraz cytologiczne pozwalające bardzo wcześnie zdiagnozować raka piersi oraz nowotwory narządu rodnego. Kolejne badanie jako warto bezwzględnie wykonywać to badania ultrasonograficzne klatki piersiowej i kręgosłupa oraz głowy. Nie powinniśmy także zaniedbywać regularnego badania krwi przynajmniej raz w roku bowiem często pewne nieprawidłowości w wyniku dają nam widoczne sygnały, że coś w naszym organizmie jest nie tak i istnieje podejrzenie poważniejszej choroby – w kierunku wykrycia której należy przeprowadzić szereg dodatkowych testów oraz badań. Badania kardiologiczne są także niezwykle istotne w przypadku wystąpienia podejrzenia zawału serca. Może on się objawiać nagłym oraz bardzo silnym bólem w klatce piersiowej, a także trudnościami z oddychaniem- w takiej sytuacji nigdy nie należy ignorować oraz bagatelizować zaistniałych objawów i jak najszybciej udać się do szpitala, a jeśli nasz stan nam to uniemożliwia należy koniecznie wezwać pogotowie ratunkowe. Dyspozytor pogotowia ma również obowiązek udzielić nam informacji odnośnie postępowania oraz tego jak należy przetrwać bezpiecznie do momentu przyjazdu karetki pod wskazany przez nas adres. Bardzo często w przypadku zgłoszenia się pacjentów uskarżających się na bóle w klatce piersiowej do rejonowych przychodni lekarskich badania kardiologiczne są pomijane – lub sami musimy walczyć o ich przeprowadzenie. Jest to ogromny błąd ze strony naszej służby zdrowia bowiem odpowiednio wcześnie przeprowadzone badania kardiologiczne są w stanie wykryć wczesny zawał serca i uratować dzięki temu ludzkie życie.
Odpowiednia profilaktyka oraz badanie się, a także prowadzenie zdrowego i higienicznego trybu życia to czynniki odgrywające kluczową role w zapobieganiu zawałom serca, wylewom oraz wielu rodzajom złośliwych nowotworów i innych chorób, które w dzisiejszych czasach zyskały miano chorób cywilizacyjnych.
Zdrowa oraz zbilansowana dieta to jeden z udanych przepisów na zachowanie prawidłowego zdrowia oraz długiego życia w dzisiejszych czasach. Kierując się ideą takiego postępowania powinniśmy bezwzględnie zrezygnować w przyjmowania dużych ilości cukrów obecnych w słodyczach takich jak czekoladki, batoniki, pączki, lody oraz inne, a także zdecydowanie unikać żywności przetworzonej oraz dań typu fast food przepełnionych bardzo niebezpiecznymi dla naszego zdrowia tłuszczami typu trans.
Warto zjadać około pięciu, a nawet sześciu niewielkich posiłków w ciągu dnia pokrywających nasze zapotrzebowanie na białka, węglowodany oraz tłuszcze, a także dostarczających niezbędnych witamin, minerałów oraz pierwiastków do prawidłowego funkcjonowania oraz zapewnienia zdrowia dla naszego organizmu. Powinniśmy także zrezygnować z dosładzanych oraz gazowanych napojów, picia alkoholu, nadmiernych ilości kawy oraz palenia papierosów. W zamian za to warto do swojej diety wprowadzić zioła oraz produkty bogate w antyoksydanty, które bardzo skutecznie walczą z wolnymi rodnikami – niszcząc je. Wolne rodniki są odpowiedzialne w głównej mierze za powstawanie oraz pojawienie się pierwszych oznak starzenia się naszego organizmu. Antyoksydanty mają także bardzo skuteczne działanie przeciwnowotworowe – największe ich ilości spotkamy w owocach cytrusowych, zielonej herbacie, yerba mate, aloesie, pestkach moreli oraz pestkach z migdałowca. Oprócz zdrowej diety w naszym życiu nie powinno także zabraknąć zdrowego ruchu oraz aktywności fizycznej – dopasowanej do indywidualnych predyspozycji oraz potrzeb każdego z nas. Mogą to być zarówno treningi na siłowni lub zajęcia w fitness clubie jak również aktywność na świeżym powietrzu w formie jazdy na rowerze, jazdy na rolkach, biegania, ćwiczeń na powietrzu we własnym ogrodzie. Ćwiczyć możemy także w naszym domu – wystarczy odrobina wolnej przestrzeni oraz mata do ćwiczeń i na przykład dostępny dla każdego zestaw taśm trx lub gum oporowych dzięki którym jesteśmy w stanie wykonać pełnowartościowy trening w niemal każdych warunkach – także kiedy jesteśmy na wyjeździe i nie mamy dostępu ani do fitness clubu, siłowni lub naszego domowego kącika ćwiczeń. Oprócz zdrowej aktywności i zbilansowanej diety nie powinnyśmy także zapominać o tym jak bardzo ważny jest odpoczynek oraz relaks i prawidłowy sen. Aby dobrze się wysypiać oraz zregenerować organizm powinniśmy przesypiać co najmniej osiem godzin na dobę. Warto także oddawać się medytacji oraz uprawiać na przykład jogę – kiedy poczujemy się bardzo zestresowani. Odpowiednie ćwiczenia oddechowe oraz rozciągające i rozluźniające pomogą nam bardzo skutecznie opanować wszechogarniający nas stres, z którym trudno jest nam w sytuacjach codziennych sobie radzić. Ponadto pomogą one zlikwidować trudności z zasypianiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here