Co to jest leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe to rozwiązanie dla osób, które borykają się z chorobami przyzębia prowadzącymi do usunięcia zęba. Jest to alternatywa dla zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej oraz protetyki. Za sprawą leczenia kanałowego można bowiem uratować ząb przed wyrwaniem. Endodoncja jako dział stomatologii zachowawczej stosuje najnowocześniejsze techniki z wykorzystaniem specjalistycznego mikroskopu. Jak wygląda leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem? Jak długo trwa? Z jakimi kosztami należy się liczyć? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Jak sama nazwa wskazuje, leczenie kanałowe obejmuje pracę stomatologa w obrębie kanałów. Dentysta opracowuje oraz oczyszcza kanały z zainfekowanej miazgi, a następnie zostają one wypełnione. Podjęte działania służą uratowaniu zęba przed jego ekstrakcją. Dzięki znieczuleniu, zabieg jest zupełnie bezbolesny, a wykorzystując do jego wykonania nowoczesny mikroskop wystarczy nawet jedna wizyta, by pacjent mógł cieszyć się zdrowym zębem.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – w jakim celu się je wykonuje?

Wykonanie zabiegu z zakresu endodoncji może okazać się koniecznością w momencie całkowitego uszkodzenia miazgi zęba. W tym przypadku nie warto zwlekać, gdyż zapalenie miazgi z początku objawia się zwiększoną nadwrażliwością szkliwa oraz niewielkim bólem, jednak z upływem czasu dochodzi do znacznego nasilenia się objawów chorobowych. Kiedy leczenie kanałowe pod mikroskopem jest zalecane? Leczenie kanałowe z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii w mikroskopie zaleca się każdemu, komu zależy, aby jak najszybciej powrócić do zdrowia oraz pozbyć się bólu. Stomatolog wykonujący zabieg może zlokalizować i wyczyścić wszystkie objęte chorobą kanały, nawet te niewidoczne podczas wykonywanych wcześniej zdjęć RTG.

Koszt leczenia kanałowego pod mikroskopem

Wielu pacjentów, którzy chcą uniknąć ekstrakcji zęba, zastanawia się, ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem. Cena zabiegu uwarunkowana jest wieloma czynnikami. Określając końcową kwotę usługi, bierze się pod uwagę stopień skomplikowania danego zabiegu oraz ilość kanałów w zębie. O łącznym koszcie zabiegu pacjent informowany jest przed jego wykonaniem. Dentysta cennik usług umieszcza zwykle również na stronie internetowej swojego gabinetu stomatologicznego.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – ile trwa?

Najczęściej stomatolog potrzebuje około 2 godzin na wykonanie zabiegu. W bardziej skomplikowanych przypadkach czas ten jednak może ulec wydłużeniu. Warto zaplanować jednodniowy urlop w pracy w dniu, gdy przeprowadzane będzie leczenie kanałowe pod mikroskopem. Po zabiegu bardzo ważna jest także regeneracja. Pacjent po zabiegu powinien stosować się do zaleceń stomatologa i unikać przeciążania organizmu.

Dbaj codziennie o higienę jamy ustnej wykorzystując szczoteczki do zębów renonowanej firmy GUM.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here