ems

Elektrostymulacja w ramach treningu EMS cieszy się coraz większą popularnością wśród osób, które chcą osiągnąć idealną sylwetkę. Jeżeli walczysz z nadmiarowymi kilogramami lub starasz się zbudować masę mięśniową, to powinieneś przeczytać przygotowany przez nas artykuł. 

Dowiesz się:

  • Co to jest EMS?
  • Na czym polega elektrostymulacja?
  • Jakie są wskazania do treningu EMS?
  • Jakie są przeciwwskazania do treningu EMS?

Być może po lekturze tego artykułu dołączysz do grona osób aktywnie korzystających z metody EMS.

Co to jest EMS?                                                                

System EMS można określić mianem innowacyjnego programu treningowego. Jest on swoistym połączeniem aktywności fizycznej oraz elektrycznej stymulacji mięśni. Trening EMS pozwala osiągać bardzo zróżnicowane cele. Będzie on przydatny zarówno dla osób, które chcą zredukować wagę i poziom tkanki tłuszczowej, jak i dla osób, którym zależy na złagodzeniu dolegliwości bólowych pleców. Trening EMS jest połączeniem 10-minutowej rozgrzewki z 20-minutowym treningiem właściwym. Plany treningowe w ramach EMS są oparte na podstawowych ćwiczeniach, które nie wymagają specjalnych umiejętności. Trening EMS jest polecany zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. W trakcie treningu EMS pobudzane są głęboko położone włókna mięśniowe. Ich aktywacja w trakcie tradycyjnego treningu byłaby bardzo trudna.

Na czym polega elektrostymulacja?

Elektrostymulacja mięśni jest jednym z elementów treningu EMS. To właśnie dzięki elektrostymulacji ćwiczenia przynoszą o wiele lepszy efekt. Wysyłane w trakcie tego procesu impulsy zwiększają liczbę pracujących włókien mięśniowych. Dzięki właściwie dobranej intensywności impulsów wywoływany jest skurcz mięśni. To pobudza je do pracy analogicznej do tej, jaką wykonują podczas ćwiczeń z zewnętrznymi obciążeniami. Dzięki elektrostymulacji można uzyskać wysoki stopień efektywności treningu bez korzystania ze sztangi i hantli, które obciążają stawy oraz kręgosłup.

Elektrostymulacja mięśni jest wykorzystywana nie tylko w trakcie treningu, ale także podczas rehabilitacji u fizjoterapeuty. Trening EMS pozwala zmniejszyć napięcie mięśniowe, poprawić krążenie krwi i zwiększyć zaopatrzenie mięśni w tlen. Ponadto elektrostymulacja dotlenia skórę i poprawia jej elastyczność, wzmacnia mięśnie oraz pozwala zredukować cellulit.

Jakie są wskazania do treningu EMS?

Lista wskazań do treningu EMS jest dosyć długa. Na pierwszym miejscu można wymienić osoby, które chcą poprawić wygląd sylwetki, a więc zredukować poziom tkanki tłuszczowej. Ponadto trening EMS stymuluje rozwój mięśni. Elektrostymulacja pozwala poprawić kondycję i wytrzymałość organizmu. Trening EMS może być doskonałym rozwiązaniem dla osób powracających do aktywności po kontuzji. Elektrostymulacja, w odróżnieniu od tradycyjnych ćwiczeń, nie obciąża stawów i kręgosłupa.

Jakie są przeciwwskazania do treningu EMS?

Tak naprawdę lista przeciwwskazań do treningu EMS jest bardzo krótka. Przede wszystkim ta forma treningu nie jest zalecana osobom z rozrusznikiem serca oraz cierpiącym na chorobę nowotworową. Z elektrostymulacji nie powinny także korzystać kobiety w ciąży.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat elektrostymulacji w treningu, to koniecznie zajrzyj na stronę impulsetraining.pl. Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji na temat systemu MEON EMS, który pozwala wypracować idealną sylwetkę dzięki zaledwie 30-minutowym sesjom treningowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here