Kłopotliwe dolegliwości

Człowiek jest nieustannie narażony na wszelkiego rodzaju dolegliwości, schorzenia i choroby. Mamy na to nie jako wpływ, bo wiąże się to trybem życia jaki prowadzimy. To jaką mamy pracę, czym się odżywiamy, czy zażywamy odpowiednią ilość ruchu, to wszystko wpływa na nasze samopoczucie i stan zdrowia. Niektóre schorzenia i dolegliwości nie zagrażają naszemu zdrowiu, ale są bardzo kłopotliwe, męczące i bolesne. Do takich dolegliwości zdrowotnych, przede wszystkim można zaliczyć hemoroidy.
Mimo, że nie są one widoczne i tak naprawdę wie o nich tylko osoba, na nie cierpiąca, to jednak powodują ogromny dyskomfort psychiczny i fizyczny. Ich przebieg może być kłopotliwy dla każdego, warto więc z nimi walczyć wszelkimi dostępnymi środkami.
Komu mogą się przytrafić hemoroidy?
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że hemoroidy mogą się przytrafić każdemu, niezależnie od jego wieku, jak i płci. Tak samo chorują młodzi ludzie jak i starsi, w zależności od różnych okoliczności. Pierwszą grupą osób, które są w szczególny sposób narażone na te kłopotliwe dolegliwości zdrowotne, są kobiety w ciąży i po porodzie. To bardzo częsta konsekwencja tych stanów i dotyka mnóstwo kobiet w różnym wieku. Zarówno w ciąży jak i podczas karmienia, bardzo trudno się hemoroidy leczy. Nie można w tym czasie stosować żadnych lekarstw, ani w postaci tabletek, ani maści i żelów do odbytniczych. To wszystko mogło by zaszkodzić dziecku, trzeba więc unikać ryzyka. Na szczęście znajdzie się i domowy sposób na hemoroidy, który pozwoli pozbyć się kłopotu raz a dobrze. Najważniejszą kwestią jest to, by jak najszybciej zacząć się leczyć, kiedy tylko pojawią się pierwsze objawy. Rozwój hemoroidów nie jest gwałtowny ani krótki, trwa jakiś czas, można więc wtedy rozpocząć spokojne leczenie. Powinno ono jednak potrwać co najmniej kilka miesięcy. Są cztery najbardziej popularne domowe sposoby na to schorzenie, do nich należą: nasiadówki, ciepłe okłady, ciepłe kąpiele, przemywanie.
Nasiadówki
Jedną z najpopularniejszych metod domowych na hemoroidy, są nasiadówki. Do wanny albo szerokiej miski wlewa się wodę połączoną z wywarem z rumianku, kory dębu, ewentualnie dodaje się nadmanganian potasu i siada się do tego z podkurczonymi nogami. Należy tak wytrwać około 10 min i codziennie czynność tą powtarzać. Woda powinna być letnia, nie gorąca, tak by przyjemnie się w niej siedziało. Często też nasiadówki robi się w mieszance różnych ziół, które słyną z tego, że leczą hemoroidy. Można więc zrobić mieszankę z kory dębu, szałwii i kory kasztanowca, taka mieszanka ukoi ból i zregeneruje okolice odbytu, narażone na hemoroidy.
Ciepłe kąpiele
Ta metoda jest bardzo popularna, ponieważ jest szybka i skuteczna, szczególnie w przypadku radzenia sobie z bólem odbytu. Do ciepłej wody w wannie, można dodać krople lawendy albo rozmarynu, które odprężą całe ciało, ukoją ból i rozluźnią mięśnie odbytu. Ciepłą kąpiel można stosować nawet kilka razy dziennie.
Ciepłe okłady
Ciepłe okłady wykonuje się z różnych substancji. Przede wszystkim trzeba znaleźć gazik albo małą szmatkę, zwinąć ją w mały rulon i nasączyć preparatem, który złagodzi ból. Może to być oliwa albo sok z cebuli. Najlepsza na złagodzenie bólu, będzie też kostka lodu, owinięta w gazik. Jednym z najczęściej stosowanych okładów, jest też torebka zaparzonej herbaty. Jest ona bardzo skuteczna w działaniu, ponieważ działa ściągająco i przy okazji łagodzi ból. Takie okłady można jednak stosować tylko w zaciszu własnego domu.
Przemywanie
Przy hemoroidach nie można też zapomnieć o przemywaniu okolic odbytu wacikiem, nasączonym specjalnym preparatem. Tak jak w przypadku ciepłych kąpieli czy nasiadówek, dobrze się tu sprawdzą nagietek, rumianek, szałwia, kora dębu, aloes. Są to wszystkie te zioła, które mają działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i ściągające, a także przyspieszające gojenie. Przemywać odbyt należy kilka razy dziennie, za każdym razem wymieniając wacik.
Problematyczne hemoroidy
Każdy kto cierpi na hemoroidy, wie jak jest to uciążliwe. Nie tylko ból mocno doskwiera, ale także wydzielina która się przy nich sączy z odbytu a także krew, która pojawia się zawsze, gdy któryś z hemoroidów pęknie. Zazwyczaj ma to miejsce w czasie korzystania z ubikacji, ale zdarza się też całkiem nieoczekiwanie. Może to być niezwykle kłopotliwe i męczące, wywoływać wstyd i dyskomfort. Dlatego w sytuacji gdy cierpi się z powodu hemoroidów, warto mieć zawsze ze sobą jakieś gaziki, waciki czy chusteczki, z których będzie można sobie zrobić okład, gdy zdarzy się przykra niespodzianka w najmniej oczekiwanym momencie.
Nie tylko kobiety w ciąży i po porodzie cierpią na hemoroidy, bardzo często dotykają one osoby, które prowadzą tak zwany siedzący tryb życia, związany z pracą zawodową albo stylem życia. Wszyscy pracownicy biurowi, informatycy, pracownicy produkcji, są w szczególny sposób narażeni na ten problem. Dlatego warto dbać o okolice odbytu, zażywając dużo ruchu. Jeśli ma się siedzącą pracę, wówczas należy robić co najmniej kilka przerw w ciągu dnia, by dać odpocząć narażonym na hemoroidy okolicom.
Mimo, że hemoroidy idzie dosyć łatwo wyleczyć, to jednak mają one skłonności do powracania, a to może być bardzo męczące. Warto więc sięgnąć po takie lekarstwa, które pozwolą się raz a skutecznie pozbyć tego problemu. W tej kwestii na pierwszym miejscu plasują się tabletki doustne, które od środka walczą z tym schorzeniem. Należy je zażywać przez czas określony na opakowaniu lub według zaleceń lekarza. Jeśli się nie zainterweniuje odpowiednio szybko, to hemoroidy mogą urosnąć do takich rozmiarów, że nie pomogą już żadne lekarstwa i konieczna będzie operacja hemoroidów. Ale to już ostateczność, w większości przypadków można sobie łatwo poradzić z tym problemem i skutecznie pozbyć się go na zawsze.
Leki na hemoroidy nie są drogie, wręcz przeciwnie. Bez problemu można je dostać w aptece. Nie trzeba chodzić po skierowanie do lekarza, bo są one dostępne od ręki. Warto jednak wcześniej zorientować się, które lekarstwo jest najskuteczniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here