Poród naturalny

Ile kobiet, tyle porodów i opinii na temat tego wspaniałego, ale zarazem ciężkiego przeżycia jakim jest poród naturalny. Zacznijmy może od tego, czym tak naprawdę ten poród naturalny jest? To nic innego jak wyjście dziecka przez kanał rodny kobiety. Mimo braku fachowego słownictwa łatwiej jest zrozumieć istotę takiego porodu. Wydaje się przerażające, prawda? Ale tylko wydaje, gwarantuje. Kobieca pochwa i cały kanał rodny, są bardzo elastycznymi narządami. Z łatwością dostosowują się do wielkości dziecka, które może mierzyć nawet ponad 60 cm i mieć kilka kilogramów. Jest to z pewnością niesamowity proces. Pomyślmy, jak wielki to cud, nosić pod swoim sercem żywą istotę i wydać ją na świat własnymi siłami. To tylko pozwoli nam zrozumieć jak silny potrafi być organizm kobiety. Po przeżyciu, jakim jest poród, nic nie będzie dla nas niemożliwe. Bardzo często, świeżo upieczone matki zgodnie mówią, że jeśli przeżyły poród to przeżyją każdą napotkaną na swej drodze przeszkodę. Jednak kobiety to prawdziwe bohaterki! Nasz partner nie wyjdzie z podziwu, kiedy zobaczy, że cud narodzin na świat wydałaś własnymi siłami, poświęcając swój komfort fizyczny.

Poród to wydarzenie wieńczące magiczne dziewięć miesięcy. Jeśli brak medycznych przeciwwskazań do cesarskiego cięcia, to wybierzmy poród naturalny. Wiem, że wiele kobiet uważa to za bardziej bolesną opcję rozwiązania ciąży. Całkiem niepotrzebnie? Na pewno strach czy dziecko zmieści się w kanale rodnym i czy przejdzie bez problemu przez pochwę, jest uzasadniony. Jednakże warto zapamiętać, że kobiecy organizm został stworzony z myślą o porodzie naturalnym. Kiedyś nikt by nie pomyślał, że poród można zakończyć poważną operacją, jaką jest wyjęcie dziecka z brzucha poprzez cesarskie cięcie. Warto zaufać ginekologowi, jeśli namawia nas na poród naturalny. To o wiele bezpieczniejsza dla kobiety forma powitania dziecka na świecie. Na pewno kobieta woli cesarskie cięcie ze względu na nieruszanie damskich sfer intymnych. Jedna rana na brzuchu i po sprawie, prawda? Niestety, ta poważna operacja niesie za sobą wiele nieprzyjemnych konsekwencji i dojście po niej do siebie może wynosić nawet kilka miesięcy. Nacięcie krocza nie jest wcale takie straszne. Pewnie w przypływie emocji nawet go nie poczujesz! Na pewno to korzystniejsza opcja niż samoistne pęknięcie krocza. Poród naturalny to także lepsza opcja dla zdrowia dziecka. Szybkie i niespodziewane wyciągnięcie z brzucha mamy zaburza jego spokój oraz nie pozwala na nabranie naturalnej odporności, co w przyszłości może skutkować częstszymi zachorowaniami. Niestety minusem porodu naturalnego jest długość jego trwania, może dbać nawet dobę. Wszystko zależy tak naprawdę od czasu, w który uda nam się uzyskać pełne rozwarcie. Jednakże plus takiego porodu może być zachętą do skorzystania z niego. Jaki to plus? Otóż specjaliści przyznają, że rekowalescencja po porodzie naturalnym jest znacznie krótsza. Nawet kilka godzin po zakończeniu czynności porodowych, mama może aktywnie zajmować się noworodkiem. Umówmy się, nie będzie w stanie wykonywać wymyślnych czynności, ale będzie mogła odwiedzić maluszka na oddziale dla noworodków, a na ręce go dostanie zaraz po wydobyciu z kanału rodnego. Mamy, które przejdą cesarskie cięcie, skorzystają z tego dobrodziejstwa trochę później. Warto pamiętać, że natychmiastowe położenie noworodka na piersi mamy sprawia, że więź emocjonalna rozpoczyna się od razu. Nie ma nic piękniejszego! Pamiętajmy również, że poród naturalny jest korzystniejszy dla obu stron pod względem karmienia. Pobudza on laktację, czyli wydzielanie mleka przez piersi kobiety. Z pewnością plusem porodu drogami natury jest to, że może być on przyjmowany w towarzystwie bliskich. Nie ma nic lepszego od wsparcia najbliższych nam osób. Dzięki nim poczujemy się bezpiecznie, a radość ze wspólnie powitanego dziecka podwójna! Korzyścią przemawiającą za porodem naturalnym jest brak brzydkiej i długo bolącej rany na brzuchu. W końcu to poważna operacja, nie lekceważmy tego!

Tak naprawdę, sposób wydania na świat dziecka jest obojętny. Nastawienie psychiczne jest najważniejsze. Bojowe nastawienie pozwoli świeżo upieczonej mamie uporać się z każdym powikłaniem po porodzie. Dlatego nastawienie psychiczne jest ważne już przed ciążą a najlepiej kwestię porodu obmyślić w trakcie starań o maluszka. Większa ilość czasu pozwoli bezstresowo przygotować się do najważniejszej i najpiękniejszej roli, jaką jest rola matki.

Każde źródło internetowe obfituje w wiadomości ze świata medycyny. Uczeni lekarze zgodnie przyznają, że poród naturalny góruje w przypadku porównania go z porodem poprzez cesarskie cięcie. Jeśli planujesz dzieci, przemyśl kwestię porodu już dziś. Wybór szpitala skonsultuj z już upieczonymi mamami oraz pokieruj się opiniami z internetu. Fachowa opieka nad mamą i noworodkiem to podstawa. Mają być pięknym wspomnieniem, a nie traumą. Mamy prawo wymagać opieki najlepszych specjalistów.

Przygotuj się na to szczególne wydarzenie. Masz na to całe dziewięć miesięcy. Każdego dnia korzystaj z dostępnych i wiarygodnych źródeł na ten temat. Wtedy z pewnością dojdziesz do wniosku, że poród naturalny to była dobra decyzja.

Poród naturalny, mimo towarzyszącego bólu i niedogodności jest najpiękniejszym wydarzeniem w życiu każdej kobiety. Uciążliwe skurcze porodowe w porównaniu z momentem ujrzenia dziecka, wydają się być nieważne. Samo wzięcie maluszka w ramiona to bardzo ważna i wzruszająca chwila. Warto na nią czekać przez te dziewięć miesięcy. Nawet, jeżeli ciąża przebiega niekomfortowo, to nagroda w postaci urodzenia dziecka to największy dar.

Jeśli planujesz ciąże lub już w niej jesteś to wiedz, że przed Tobą magiczny czas. Dbaj o zdrowie, korzystaj z wolnych chwil relaksu. Już niedługo Twoje życie nabierze barw i odwróci się o 180 stopni. Nic już nie będzie takie samo. Prawdziwe szczęście przed Tobą. Myśl o nim już dziś i zdecyduj się na poród naturalny, by zapewnić dziecku prawidłowy rozwój, a sobie sprawne dojście do sprawności. Powodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here