Niedobory magnezu w organiźmie

Magnez to jeden z tych makroelementów, bez których niemożliwe jest prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Problemy z sercem i całym układem krążenia, skurcze oraz kłopoty z pamięcią to tylko niektóre problemy, które mogą pojawić się w przypadku niedoborów magnezu.

Po co nam magnez?

Magnez odpowiada za prawidłowy przebieg wielu procesów życiowych, regeneruje komórki, wpływa na zachowanie równowagi wapniowej, jest niezbędny dla odpowiedniego funkcjonowania układu nerwowego. Nie bez przyczyny nazywa się go lekarstwem na stres, bo to właśnie magnez hamuje wydzielanie hormonu stresu, czyli adrenaliny. Przedłużające się stany napięcia nerwowego mogą doprowadzić do niedoboru magnezu w organizmie, co może mieć negatywny wpływ nie tylko na układ nerwowy, ale i na układ krążenia. Brak magnezu może przyczynić się do problemów z niedokrwieniem i zaburzeniem rytmu serca. Jak rozpoznać niedobory magnezu? Jeżeli zauważymy u siebie powtarzające się skurcze łydek, drgania powieki, bóle głowy i utrzymujące się przez dłuższy czas rozdrażnienie, może to oznaczać, że cierpimy na niedobór magnezu. Możemy dostarczyć naszemu organizmowi dodatkowej dawki tego makroelementu, pijąc wody mineralne o wysokim poziomie magnezu oraz zażywając preparaty z magnezem.

Jak uzupełnić niedobory magnezu?

Ważna jest kontrola poziomu magnezu oraz profilaktyczna suplementacja. Niezwykle istotne jest, aby przyjmować naturalne suplementy diety, które lepiej się wchłaniają, przynosząc tyle korzyści, ile magnez pozyskiwany z pokarmu. Dzięki naturalnym suplementom diety możemy być pewni, że nie zabraknie magnezu w naszej codziennej diecie. Naturalnym źródłem magnezu są także warzywa strączkowe, gorzka czekolada, kiełki czy orzechy. Warto zatem pamiętać o włączeniu tych składników do codziennego menu. Odpowiedni poziom magnezu pozwoli nam również na zachowanie poziomu cholesterolu i pomoże nam wzmocnić odporność. Decydując się na zażywanie preparatów magnezowych, zwróćmy uwagę na ich pochodzenie — liczy się nie tylko nazwa producenta, ale także sklep, w którym je kupujemy. Jeżeli szukamy wysokiej jakości naturalnych suplementów diety, warto sprawdzić szeroką ofertę produktów magnezowych dostępnych na stronie sklepu https://firmarelax.pl. Produkty o roślinnym i bezpiecznym składzie są idealnym rozwiązaniem nie tylko w przypadkach niedoborów magnezu, ale także przy różnego rodzaju schorzeniach i problemach ze zdrowiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here