Naturalne suplementy diety – wybieraj sprawdzone produkty

Suplementy diety robią w naszym kraju prawdziwą furorę. Polacy kupują je na potęgę wierząc, że mają one realny wpływ na ich stan zdrowia. Czy faktycznie tak się dzieje? No i na który produkt powinno się wybrać?

Naturalne suplementy diety – przepisy prawa

Na samym początku warto przytoczyć kilka istotnych informacji na temat samych suplementów diety. Pierwszą z nich jest fakt, iż nie podlegają  one tak restrykcyjnym przepisom prawa jak ma to miejsce przy lekach. Wprowadzenie suplementu na rynek jest naprawdę proste. Wystarczy, że producent poinformuje Główny Inspektorat Sanitarny o swoim zamiarze i już. Nie musi on tak jak jest to w przypadku leków przedstawiać teczek dokumentów potwierdzających ich skład i skuteczność. Wyjątkiem będą preparaty, które wzbudzą wątpliwość inspektoratu. Wówczas producent zobowiązany jest uzyskać opinię od Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych, a także Produktów Biobójczych. Wówczas zostaje wydana opinia klasyfikująca nowy produkt jako suplement diety lub lek. Niestety mimo wszystko niektórzy producenci nie trzymają się żadnych procedur. Ich produkty są sprzedawane bez żadnej kontroli.

Naturalne suplementy diety – jak kupić

Nie ulega jednak wątpliwości, że gdy suplement ma dobry skład to faktycznie może pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie organizmu. Zwłaszcza jeśli mówimy o naturalnych suplementach diety. Opierają się one bowiem na witaminach, minerałach, ekstraktach roślinnych itp Wówczas będą one dobrym uzupełnieniem zdrowej diety. Nie powinno się ich jednak kupować z niepewnego źródła. Najlepiej jest stawiać na zakup w aptece, sklepie zielarskim czy sklepie internetowym takim jak https://kobiece-kosmetyki.pl/. W przypadku wyboru tego ostatniego rozwiązania należy szukać sklepów posiadających na swoich stronach dokładne opisy produktów. Naturalne suplementy diety powinny mieć opisany skład, a także dawkowanie i oczywiście informacje o producencie. Najlepiej jest bowiem stawiać na znane i przede wszystkim sprawdzone marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here