elektrolity

W wielu sytuacjach dochodzi do odwodnienia organizmu. Powodem tego stanu rzeczy może być biegunka oraz wymioty. Wówczas warto sięgnąć po specjalistyczny preparat, który pomoże przywrócić równowagę elektrolityczną w stanach odwodnienia organizmu. Jak rozpoznać niedobór? Kiedy elektrolity muszą być uzupełnione? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Dlaczego należy uzupełniać elektrolity?

Odpowiedni poziom elektrolitów w organizmie jest bardzo ważny. Odpowiadają one bowiem za przewodzenie impulsów elektrycznych w organizmie, a zarazem mają bezpośredni wpływ na jego prawidłowe funkcjonowanie. Ich zadaniem jest również utrzymanie właściwego napięcia w błonach biologicznych. Ewentualne niedobory elektrolitów negatywnie wpływają na układ nerwowy oraz pracę serca. Oczywiście zdrowy człowiek, prowadzący zdrowy tryb życia, nie będzie narzekał na niedobory elektrolitów. To może się zdarzyć w przypadku biegunki, wymiotów, a także w sytuacji długiego pozostawania na ostrym słońcu i w wysokiej temperaturze, w czasie intensywnych treningów, przez nadużywanie alkoholu, a także przez poddawanie się bardzo restrykcyjnym dietom. Czasem poziom elektrolitów w organizmie spada również przez przyjmowanie niektórych leków.

Jak rozpoznać niedobór elektrolitów?

Zaburzenia równowagi elektrolitowej mogą objawiać się w różny sposób. Znakiem, że potrzebne są nam elektrolity są w szczególności: ból i zawroty głowy, osłabienie i zmęczenie, opuchnięte kończyny, zaburzenia rytmu serca, skurcze mięśni, a także nieustanne uczucie pragnienia. Jedna saszetka produktu Hydro Plus, uzupełniającego elektrolity, zawiera glukozę, cytrynian trójsodowy, chlorek sodu, chlorek potasu, glukonian cynku, a także substancje słodzące i aromatyzujące. Produkty, zawierające elektrolity występują najczęściej w różnych wariantach smakowych, w tym przede wszystkim pomarańczowym i cytrynowym. W smaku są bardzo przyjemne.

Co brać na uzupełnienie elektrolitów?

Polecamy w szczególności wspomniany wcześniej preparat Hydro Plus. To żywność specjalnego przeznaczenia medycznego przeznaczona do postępowania dietetycznego w zaburzeniach równowagi elektrolitycznej w stanach odwodnienia organizmu. Przy użyciu Hydro Plus można uzupełniać płyny zarówno u dorosłych, jak i u dzieci powyżej 3 roku życia. Elektrolity dostępne są w wygodnych saszetkach. Ich zawartość wystarczy rozpuścić w 200 mililitrach przegotowanej i wychłodzonej wody. W ciągu pierwszych 3-4 godzin nawadniania powstały w ten sposób roztwór należy podawać porcjami. Zalecana ilość dla dorosłych to 6 saszetek dziennie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here