Tomografia komputerowa na Wołominie

Rozwój medycy w ostatnich latach może zapierać dech w piersiach. Obecnie dysponujemy olbrzymią wiedzą, nowoczesnymi technikami diagnostycznymi oraz innowacyjnymi lekami i sposobami leczenia. Dbanie o zdrowie, świadomy wybór tego, co jemy, aktywność fizyczna – to wszystko jest dla wielu z nas kluczowym czynnikiem. Niestety nawet tym, którzy dbają o siebie w pełnym tego słowa znaczeniu zdarzają się choroby czy urazy. Niektóre dolegliwości są dość trudne do wyśledzenia i zdiagnozowania. Na szczęście medycyna już jakiś czas temu przyniosła nam narzędzia, dzięki którym jesteśmy w stanie wykryć nawet najbardziej niebezpieczne schorzenia i problemy. Jednym z takich wszechstronnych narzędzi jest tomograf komputerowy. Mieszkając w tak dużym mieście jakim jest Warszawa mamy wyjątkowo łatwy dostęp do tego rodzaju badania. Poniżej opiszemy jak wygląda badanie i czemu warto wybrać Tommę, jako miejsce gdzie wykonamy procedurę. Tomografia komputerowa Wołomin oferuje kilka rodzajów badań tomografii komputerowej oraz RTG.

Czym jest tomografia komputerowa?

Jest to rodzaj badania, służący w diagnostyce temu, aby uzyskiwać obrazy tomograficzne danego obszaru. Pozwala to na uzyskanie skanów praktycznie każdej części ciała, włączając w to struktury kostne, nerwowe czy tkanki miękkie. Uzyskane obrazy mogą być przekrojowe (2D) lub przestrzenne (3D). Czas takiego badania nie jest długi, dlatego badanie stosuje się także w nagłych przypadkach, u pacjentów, którzy mieli wypadek. Dzięki temu można szybko zdiagnozować zagrażające życiu krwawienia, guzy czy zatory.

W jakich przypadkach stosuje się tomograf?

Przede wszystkim w przypadku możliwości zagrożenia życia. Ale także jeśli lekarz zdecyduje, że konieczne jest przeprowadzenie takiego badania. Najczęściej wykorzystywany jest przez neurologów: pozwala na wykrycie degeneracji mózgu (np. demencji),  nowotworów, zmian w mózgu czy rdzeniu kręgowym oraz w przypadkach, gdy potrzebna jest diagnostyka bólów głowy czy kręgosłupa. Ponadto badanie stosuje się w kardiologii, ortopedii, laryngologii, okulistyce, endokrynologii czy w przypadkach chorób wewnętrznych. Szerokie zastosowanie tomografu daje możliwości każdemu specjaliście i zwiększa prawdopodobieństwo postawienia prawidłowej diagnozy.

Czy badanie boli?

Nie, pacjenci, którzy zdecydują się na wizytę w placówce Tommy i skorzystanie z badania, jakim jest tomografia komputerowa Wołomin mogą odetchnąć z ulgą: badanie jest absolutnie bezbolesne.

Czy potrzebne jest skierowanie?

Tak, aby wykonać badanie, musimy dostarczyć skierowanie.

Czy istnieją niebezpieczeństwa powikłań?

W niektórych przypadkach konieczne jest podanie środka kontrastującego. Zazwyczaj zawiera on jod, na który część osób może być uczulona. W takim przypadku może wystąpić reakcja alergiczna czy wymioty. Po 24 godzinach objawy powinny ustąpić. Musimy także pamiętać, że dawka promieniowania przy tomografii jest nawet kilkaset razy wyższa niż w przypadku standardowego badania.

Placówka Tommy na warszawskim Wołominie spełnia najwyższe standardy. Sprzęty są nowoczesne a lekarze i technicy posiadają odpowiednią wiedzę, wykształcenie i praktykę. Po dotarciu na miejsce pracownicy wyjaśnią dokładnie jak przebiega badanie, pomogą się do niego przygotować oraz zadbają o komfort pacjenta. Tomografia komputerowa Wołomin w Tommie to pewność, że badanie zostanie przeprowadzone sprawnie i profesjonalnie, a wyniki pozwolą naszemu lekarzowi postawić odpowiednią diagnozę oraz stworzyć plan leczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here