koszulka

Produkcja odzieży sportowej wymaga od producentów odpowiedniego przemyślenia procesu produkcji. Poza precyzyjnym wykonaniem muszą oni jeszcze dobrze dopasować materiał, z którego uszyte zostaną elementy stroju sportowego, takie jak koszulki piłkarskie. Jest to bardzo istotne, gdyż to właśnie materiał, z którego zostaną uszyte koszulki, znacznie wpływa na ich parametry wytrzymałościowe, wygodę użytkowania, trwałość, a także funkcjonalność. Nie każdy materiał jest optymalny do produkcji odzieży sportowej. Użycie niewłaściwych surowców może wiązać się z dużą niewygodą użytkowania, ale także z przykrymi dolegliwościami zdrowotnymi, które taka odzież będzie mogła wywołać. Do produkcji koszulek piłkarskich należy użyć specjalnych materiałów syntetycznych.

Z jakich materiałów produkuje się odzież sportową?

Na rynku tekstylnym powszechnie wykorzystuje się naturalne materiały, takie jak bawełna. Niewątpliwie tkaniny bawełniane są bardzo dobrym materiałem do produkcji odzieży, jednak do użytku standardowego, czyli do noszenia na co dzień. Jeśli chodzi o koszulki piłkarskie, to bawełna jest bardzo złym wyborem z kilku powodów. Przede wszystkim jest to materiał relatywnie ciężki, co znacząco wpływa na wygodę użytkowania podczas intensywnej aktywności fizycznej. Materiał używany w odzieży tego typu powinien być jak najlżejszy oraz zwiewny, co w przypadku nawet najcieńszych bawełnianych tkanin jest niemożliwe do osiągnięcia. Ponadto bardzo istotnym problemem jest to, że bawełna dobrze chłonie wilgoć, ale nie odprowadza jej tak intensywnie, jak tkaniny syntetyczne do tego dostosowane. Przez to tkanina bawełniana, która nasiąknie, potem robi się ciężka, a woda nie chce z niej tak łatwo na bieżąco odparowywać. Dlatego też do produkcji koszulek piłkarskich wykorzystuje się syntetyczny materiał, taki jak poliester, który ma zupełnie inne parametry techniczne. Nie jest on polecany do użytku w codziennym stosowaniu, zaś w przypadku odzieży sportowej powinien on dominować.

Koszulki techniczne – z czego są wykonane?

Zazwyczaj koszulki piłkarskie nazywa się potocznie odzieżą techniczną. Jest to nazwa koszulek, które są specjalnie zaprojektowane do uprawiania sportu, który wiąże się z wysoką potliwością. Koszulki z poliestru są bardzo lekkie i cienkie, przez co są przewiewne i nie chłoną dużej ilości woda. Ponadto wilgoć szybko z nich odparowuje. Taki materiał jest też dość elastyczny i pozwala na tworzenie krojów, które są optymalne dla tego rodzaju użytkowania. Poza powyższymi parametrami poliestrową odzież łatwiej doprać i pozbyć się z niej zabrudzeń charakterystycznych dla uprawniania sportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here